Łóżko drewniane dla starszaka – jakie powinno być?

Kupując łóżko drewniane dla dziecka powinniśmy skupić się kilku ważnych elementach. Pamiętajmy, że maluch zmienia łóżko z posłania z dużą ilością barierek, i może się zdarzyć, że będzie się bało spać na tapczaniku. Teoretycznie może w czasie snu jeszcze się poruszać i istnieje szansa że może z niego spaść, jednak najczęściej dzieci szybko się do łóżka przyzwyczajają. Nowe „dorosłe” łóżko dla dziecka to duża gradacja i ważne wydarzenie- warto więc by miało tak dobre łóżko, jak to tylko jest możliwe.

Barierka- chwilowe wsparcie dla malucha

Kiedy dziecko boi się spać na nowym łóżku, możemy zamontować do boków barierki. Nowoczesny wygląd nie będzie szpecił mebla, a zyska on na funkcjonalności. Barierkę można wybrać względem wieku dziecka, czy też jego preferencji, można skusić się na opcję niskiej barierki, która ma przyzwyczaić dziecko do spania na tapczanie, bądź kupić wersję wyższą, która będzie konkretnie ochraniać małego przed wypadnięciem z łóżka. Kiedy maluch się przyzwyczai do nowego tapczanu, bez problemu można barierki odkręcić.

Gdzie znaleźć odpowiednie łóżko dla dziecka?

Istnieje wiele miejsc, gdzie można zamówić drewniane meble dla dziecka. Jednym z nich jest sklep Pinio gdzie znajdziecie meble o najwyższej jakości w dobrej cenie. To tam dobierzecie odpowiedni tapczan dla dziecka, barierki i wszelkie akcesoria, jakie będą potrzebne w pokoju małego odkrywcy.

  Jak naprawić spłuczkę? - Praktyczne porady i rozwiązania - Unikalny artykuł