Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką- czy warto kupić?

Tworząc strefę zlewu w kuchni, zwykle największą uwagę zwracamy na wybór odpowiedniego zlewozmywaka. Należy jednak zauważyć, że zlew nie jest jedynym elementem wymaganym do stworzenia praktycznej i wygodnej strefy zlewozmywaka. Równie ważny jest kran. Zasięg jest, podobnie jak w przypadku zlewozmywaków, dość duży. Jednym z najpopularniejszych modeli w ostatnim czasie jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką.

Bateria z wyciąganą wlewką – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jeśli szukasz dobrej baterii kuchennej, zdziwisz się, jak wiele rodzajów baterii jest dostępnych na rynku. Możesz wybierać między bateriami ściennymi z baterią, z jednym lub dwoma uchwytami i wylewką o różnych rozmiarach. Do wyboru jest także bateria kuchenna czarna z wyciągną wlewką. Przede wszystkim jednak należy pamiętać, że bateria zlewozmywakowa powinna być dostosowana do kształtu i wymiarów zlewu, a materiał jej wykonania powinien być solidny i trwały.

W sklepach dostępne są różne rodzaje baterii kuchennych z wyciąganą wylewką. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy opcji: od klasycznego chromowanego wykończenia po kolory dopasowane do koloru zlewu: beż, szarość, czerń, biel czy grafit.

Bateria zlewozmywakowa z wciągana wlewką – na czym polega jej działanie

Aby móc ocenić, czy bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest praktyczna, trzeba najpierw wiedzieć, jak to działa. Wyciągana wylewka baterii umożliwia ruchomą głowicę natryskową. Jest przymocowany do holowanego węża, który może mieć zmienny zasięg. Standardowe baterie kuchenne z wyciąganą wylewką mają zasięg 1-1,5 metra.

Na końcu węża znajduje się specjalny obciążnik, dzięki któremu pokrętło może łatwo wrócić na swoje miejsce, a wyciągnięty wąż jest wciągany z powrotem do wewnętrznego korpusu. Wylot złączki może mieć postać zwykłego węża lub sprężyny. Bateria z wyciąganą wlewką nie jest więc skomplikowana w obsłudze.

  Złomowanie powypadkowych aut

Najbezpieczniejszą, ustandaryzowaną i najczęściej stosowaną opcją jest dopasowanie koloru baterii kuchennej do koloru zlewozmywaka. Osoby poszukujące bardziej nietypowych zestawień łączą baterię kuchenną z czarnego granitu z umywalką w kolorze białym, szarym lub grafitowym. Dzięki szerokiemu dostępowi, bateria kuchenna z wyciąganą wylewką może zostać dopasować do każdego typu zlewu i stylu wnętrza. Sprawdź wszystkie artykuły na stronie: https://grupamo.pl/blog/