Jaki odkamieniacz do ekspresu Philips

Ekspres do kawy należy czyścić, zwłaszcza jeśli woda w domu lub kuchni jest bardzo twarda – a najlepiej regularnie. Ponieważ magnez i wapń zawarte w wodzie z czasem osadzają się w wielu często trudno dostępnych miejscach, odkamieniacz do ekspresu jest nie zastąpiony. To nie tylko uszkadza Twój ekspres do kawy. Szczególnie w przypadku w pełni automatycznych ekspresów do kawy wysokie ciśnienie procesu parzenia może szybko wypłukać mniejsze cząsteczki kamienia. Niszczą one piankę, a ukochana filiżanka kawy nabiera gorzkiego posmaku.

Odkamieniacz do ekspresu Philips – kompletny poradnik

Kamień z ekspresu można usunąć na wiele sposobów, wykorzystując odkamieniacz do ekspresu do kawy tak jak:

  • Odkamieniacz w płynie do ekspresów do kawy
  • tabletki do usuwania kamienia
  • Produkty w postaci proszku
  • domowe środki zaradcze, takie jak ocet lub kwasek cytrynowy (przy czym tu trzeba zachować szczególną ostrożność)

Sposób działania różnych środków odkamieniających jest prawie identyczny. Chociaż płynne środki są szczególnie łatwe w użyciu. Natomiast np. tabletki odkamieniające najpierw trzeba rozpuścić w ciepłej wodzie, aby mogły w pełni zadziałać.

Odkamieniacz do ekspresu – koniecznie przeczytaj

Ważna wskazówka: nawet jeśli każdy producent, taki jak Siemens, Philips, Miele czy Jura, poleca swoje własne produkty, możesz również korzystać z produktów innych producentów. Składniki wielu środków są prawie takie same i można ich użyć do odkamieniania maszyn Senseo i Cafissimo. Do ekspresów Philips warto wykorzystać odkamieniacz philips ca6700.

Należy uważać na biologiczne środki odkamieniające z kwasem cytrynowym. W połączeniu z gorącą wodą tworzy się cytrynian wapnia. Lepka biała masa, która zamiast kamienia osadza się z powrotem w zbiorniku na wodę w ekspresie do kawy. Ponadto podczas usuwania kamienia należy uważać, aby substancja nie dostała się blisko twarzy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko silnego podrażnienia oczu! Odkamieniacz do ekspresu Philips jest łagodny dla zdrowia i bezpieczny w użytkowaniu.

  Nowoczesne metody nakładania glazury z Poznania